Dom na sprzedaż – 4 błędy popełniane podczas pierwszej sprzedaży i jak ich uniknąć

Nasze biuro nieruchomości Łódź – Ci Od Nieruchomości – pomogło wielu osobom sprzedającym swój dom lub mieszkanie. Obsługujemy klientów na terenie całego województwa łódzkiego i podczas rozmów z osobami sprzedającymi, udało nam się dostrzec kilka błędów, które wynikają z małego doświadczenia lub niewiedzy branży nieruchomości. Nasze obserwacje skłoniły nas do napisania tego artykułu. Może te porady okażą się przydatne dla osób, które zastanawiają się nad pierwszą sprzedażą swojego domu lub mieszkania i wskażą podstawowe błędy, których możecie z łatwością zapobiec.

Czy wystawiłeś już swój dom na sprzedaż? W przypadku gdy jest to Twoja pierwsza przygoda z procesem sprzedaży, możesz być nieco zdezorientowany i pełen obaw. Musisz wiedzieć, że sprzedaż domu nie jest aż tak skomplikowana i każdego dnia sprzedaje się ich setki. Problemy mogą pojawić się, gdy nie będziesz ostrożny. Oto cztery błędy, które popełniają osoby wystawiające dom na sprzedaż. Podajemy też najlepsze sposoby na ich uniknięcie.

 

Sprzedaż bez pomocy ekspertów

Wiele osób, które decydują się na sprzedaż domu, postanawia samodzielne przygotować ofertę i opublikowanie jej, najczęściej w znanych portalach ogłoszeniowych. Proces sprzedaży domu jest związany z transakcjami, w tle których są duże pieniądze oraz wiedza prawnicza. Dlatego w takich przypadkach bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia. Zawsze wybieraj biuro nieruchomości z doświadczeniem w sprzedaży i ciekawymi prezentacjami ofert, które przyciągną potencjalnych klientów.

Dobre biuro nieruchomości pozwala szybko i skutecznie uzyskać przewagę Twojej oferty na tle setek innych ofert, które przygotowane są samodzielnie (przez właścicieli), bez pomocy ekspertów. Co może zaoferować biuro nieruchomości? Przede wszystkim wiedzę i doświadczenie. Pracownicy biura wiedzą jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży, pomagają je skompletować, uczestniczą w całym procesie sprzedaży – od pomocy w wycenie, poprzez negocjacje z kupującym, po podpisanie umowy u notariusza. Oprócz tego wiedzą, jak fachowo przygotować ofertę. Profesjonalne zdjęcia domu czy mieszkania, wyczerpujący opis to standardy, którymi posługuje się wiele agencji nieruchomości.

Nasze biuro nieruchomości – Ci Od Nieruchomości – dodatkowo realizuje dla Państwa film z nieruchomości, który później jest udostępniany na YouTube. Oprócz tego, do każdego domu czy mieszkania przygotowujemy spacer wirtualny. Tak przygotowana oferta sprzedaży znacznie bardziej przykuwa uwagę potencjalnego klienta i bardzo często pierwsza Jego wizyta w domu, w celu jego obejrzenia, kończy się podpisaniem umowy.

Priorytetyzacja emocji nad logiką

Następnym krokiem jest upewnienie się, że emocje nie wpływają na proces sprzedaży domu. Wielu właścicieli domów jest emocjonalnie przywiązanych do swoich domów. Działa to dobrze, dopóki zamierzasz tam zostać. Jest to jednak szczególnie problematyczne, gdy wystawiasz dom na sprzedaż. Ważne jest, aby to logika i rozum kierowały całym procesem sprzedaży. Nigdy nie pozwól swoim emocjom przejąć kontroli, jeżeli chcesz uniknąć błędów. Być może jest to następny powód, aby w proces sprzedaży domu zaangażować biuro nieruchomości – Ci Od Nieruchomości?

Nierealistyczna wycena domu

Właściciele domów, które chcą sprzedać, często popełniają błąd, wyceniając go za  wysoko lub za nisko (zazwyczaj to pierwsze)! Pamiętaj, że to ceny na lokalnym rynku nieruchomości w dużym stopniu powinny wpływać na prawidłową cenę Twojego domu. Aktualne oferty, a także niedawne sprzedaże domów podobnych do Twojego, zwykle określają ogólnie oczekiwany przedział cenowy wśród kupujących. To kolejny powód, aby podjąć współpracę z Ci Od Nieruchomości. Znamy lokalny rynek i wiemy jak kształtują się ceny domów i mieszkań w województwie łódzkim.

Pamiętaj też, że odpowiednie przygotowanie domu na sprzedaż może znacząco przyspieszyć proces sprzedaży, a nawet podnieść jego wartość rynkową!

Sprzedaż w złym czasie

Wreszcie, kolejnym kluczowym błędem, którego należy unikać, jest wystawienie domu na sprzedaż w złym momencie. Różnorodne parametry sprawiają, że lokalny rynek nieruchomości jest niezwykle dynamiczny. Niektóre z tych parametrów obejmują sezony, inne lokalne ceny domów, stopy procentowe, budowę nowych domów w okolicy, a także lokalne zmiany zagospodarowania przestrzennego. Nawet sytuacja związana z COVID ma wpływ na popyt! Jeśli się nie spieszysz, zalecamy, aby Twoje biuro nieruchomości udzieliło Ci informacji, kiedy jest dobry moment na wystawienie Twojego domu na sprzedaż.

Pomimo, że Twoja pierwsza sprzedaż domu może wyglądać przerażająco, to jeżeli zaufasz profesjonalnemu pośrednikowi w obrocie nieruchomościami do reprezentowania Cię w tym procesie, cała sprzedaż domu będzie dla Ciebie bezproblemowa.

Aby dowiedzieć się więcej o procesie sprzedaży domów I mieszkań  w województwie łódzkim, skontaktuj się z nami już dziś pod adresem kontakt@ciodnieruchomosci.pl lub pod numerem telefonu 578 007 757 .

Biuro nieruchomości Łódź – Ci Od Nieruchomości pomoże Ci w przygotowaniu sprzedaży Twojego domu lub mieszkania. Podchodzimy do tego bardzo kreatywnie. Zobacz nasze filmy na YouTube z prezentacji, lub spacery wirtualne, dzięki którym Twoja oferta w Internecie będzie się wyróżniać na tle innych!.