Inspekcja domu przed sprzedażą – czy warto ją wykonać?

Inspekcja domu przed sprzedażą — czy warto ją wykonać? Coraz więcej klientów naszego biura nieruchomości decyduje się, przed zakupem domu, na  skorzystanie z usług specjalisty, który przeprowadzi jego profesjonalną inspekcję. Wiele osób nie robi tego w celu negocjacji ceny, są świadomi, że stare domy wymagają pewnych inwestycji i chcą wiedzieć jakie inwestycje mogą na nich czekać w przyszłości. Są też tacy klienci, którzy mając mocnego asa w rękawie, w postaci raportu sporządzonego przez eksperta, mogą próbować negocjacji ceny domu. Wcale nas to nie dziwi, gdyż wydatek rzędu kilkuset tysięcy nie jest mały dla większości z nas.

Masz zamiar wystawić swój dom na sprzedaż, czy może chcesz zainwestować w jego modernizację? Jeśli chcesz wkrótce wystawić dom na sprzedaż, musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Powinieneś go pomalować? Wyremontować łazienkę? Odświeżyć stary parkiet na podłogach? 

Zanim podejmiesz decyzję o remoncie domu, który chcesz sprzedać, warto zastanowić się, co Twój dom przez te wszystkie lata przeszedł. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zdecydować się na profesjonalną inspekcję domu przed jego sprzedażą.

 

Dom na sprzedaż — oceń jego stan.

Zbadaj obecny stan swojego domu. Czy jest bardzo stary? Kiedy ostatni raz został poddany profesjonalnej kontroli, czy gruntownemu remontowi? Czy dom został  uszkodzony w jakiś sposób przez niekorzystne warunki atmosferyczne? Obejrzyj kluczowe obszary konstrukcyjne. Czy są jakieś problemy z dachem? Jak wyglądają ściany? Czy fundament nie jest gdzieś pęknięty? W przypadku, gdy zauważysz któryś z powyższych problemów, powinieneś zasięgnąć rady eksperta jeszcze przed wystawieniem domu na sprzedaż.

Inspekcja domu przed sprzedażą — zrób ją, zanim zrobi to kupujący

Jeszcze jednym powodem, dla którego warto wcześniej zdecydować się na inspekcję domu, jest to, że przyspiesza ona cały proces sprzedaży. W przypadku, gdy wymagane są jakieś naprawy, dobrze by było wykonać je, zanim wystawisz swój dom na sprzedaż.  Jeśli Twój dom przeszedł niedawno kontrolę, będziesz miał przewagę nad innymi nieruchomościami na sprzedaż. Potencjalni kupujący są od razu poinformowani, że podjąłeś odpowiednie kroki, aby upewnić się, że usterki nie wywołają później żadnych problemów. Co więcej, jest mało prawdopodobne, że znajdą jakieś wady, podczas inspekcji domu, którą z pewnością sami zlecą swojemu specjaliście. 

Inspekcja domu przed sprzedażą — zrób coś z tymi usterkami!

Jeżeli wystawiasz dom na sprzedaż i zadbasz o jego inspekcję, jesteś w stanie zaradzić problemom, które przy sprzedaży mogą stać się dużą przeszkodą przy finalizacji transakcji. Potencjalny kupujący może wręcz zrezygnować z zamiaru zakupu, jeżeli nie naprawisz niektórych wad! Oczywiste jest, iż pewne wady są akceptowalne, ważne jest, aby zająć się takimi problemami jak pęknięcia fundamentu, problemy z pleśnią czy starą instalacją elektryczną. Warto zainwestować w takie naprawy, gdyż w to znacząco przyspieszy sprzedaż domu w przyszłości. 

Przedstawiliśmy kilka istotnych powodów, dla których warto zainwestować w profesjonalną inspekcję domu przed jego sprzedażą. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat procesu sprzedaży domu, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem nieruchomości.

Nasze biuro nieruchomości  Łódź — Ci Od Nieruchomości — pomoże Ci w doradztwie i samej sprzedaży domu. Współpracujemy z doradcami finansowymi, notariuszami oraz firmami przeprowadzającymi inspekcje nieruchomości. Masz dom na sprzedaż? Nasze oferty nieruchomości promujemy za pomocą filmów na YouTube oraz spacerów wirtualnych.

Zapraszamy do kontaktu!