Wskazówki dotyczące zakupu mieszkania w Łodzi

To idealny moment na zakup mieszkania, ponieważ teraz jest wiele mieszkań na sprzedaż w Łodzi, oraz  stopy procentowe są bardzo niskie. Przedstawiamy kilka wskazówek, które uproszczą proces zakupu mieszkania , zarówno dla początkujących kupujących, jak i doświadczonych osób na tym polu. Nasze biuro nieruchomości przedstawia podstawowe wskazówki dotyczące zakupu mieszkania w Łodzi.

1. Poszukaj pomocy biura nieruchomości w Łodzi

Przeszukanie wszystkich ofert mieszkań na sprzedaż na rynku łódzkim może być bardzo trudne. Dlatego warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości, w celu wyselekcjonowania odpowiedniego mieszkania w Łodzi, tak aby znaleźć to, które najbardziej pasuje do Twoich oczekiwań.

2. Zacznij szukanie mieszkania już dziś

Znalezienie idealnego mieszkania w Łodzi może zająć nawet kilka miesięcy, zwłaszcza, że łódzki rynek mieszkaniowy jest bardzo konkurencyjny. Jeżeli dodatkowo będziesz starał się o kredyt mieszkaniowy może to potrwać jeszcze dłużej. W niektórych bankach procedura kredytowa może potrwać nawet 2 miesiące! Jeżeli już zdecydowałeś się na zakup mieszkania i jesteś pewny że to jest właśnie idealne miejsce dla Ciebie, zalecamy podpisanie umowy przedwstępnej, gdyż to mieszkanie może się też spodobać komuś innemu. Nie daj się ubiec i podpisz umowę przedwstępną najszybciej jak się tylko da.

3. Nigdy nie zadowalaj się mieszkaniem, które oglądasz jako pierwsze

Proces zakupu mieszkania wiąże się z dużym nakładem emocjonalnym. Jeżeli uważasz że znalazłeś idealne mieszkanie w Łodzi, zalecamy skonsultowanie decyzji z biurem nieruchomości. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami wiedzą na jakie aspekty formalne zwrócić uwagę, współpracują z prawnikami, notariuszami, rzeczoznawcami oraz firmami remontowymi, firmami przeprowadzającymi inspekcje domu,  które mają potrzebną wiedzę i praktykę w swoich dziedzinach – warto z niej skorzystać.

4. Przeanalizuj plusy i minusy wybranego mieszkania w Łodzi

W większości mieszkań na sprzedaż będzie potrzebny mniejszy lub większy remont. Nawet nowe mieszkania mogą wymagać modyfikacji. Możesz przecież nie być zadowolony z układu pomieszczeń, kolorów ścian, wyposażenia kuchni czy też stylu całego mieszkania.

Jeżeli sprzedający mieszkanie zdecyduje się już na jakiś remont przed sprzedażą, nie będzie inwestował w to dużych pieniędzy. Najczęściej nie są to poważne remonty a raczej odświeżenie mieszkania, w celu przyciągnięcia uwagi kupującego. Dlatego uważnie przeanalizuj swoje finanse. Jakie będą koszty remontu mieszkania które sobie upatrzyłeś? Jeżeli chcesz kupić mieszkanie, które Twoim zdaniem wymaga dużego wkładu w remont, możesz śmiało próbować negocjacji ceny mieszkania które jest wystawione na sprzedaż. 

5. Upewnij się, że Twoje finanse są w porządku

Gdy znasz swoją zdolność kredytową, poszukiwania mieszkania w Łodzi będzie znacznie łatwiejsze. Już na wstępie odrzucasz mieszkania, na które Cię nie stać. Wiesz też ile będziesz miał pieniędzy na zakup mieszkania i jego remont. Gdy masz wystarczającą kwotę na wkład własny, możesz już podpisać umowę przedwstępną sprzedaży i rozpocząć procedurę kredytową z bankiem. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, skontaktuj się z doradcą kredytowym, który oszacuje Twoje możliwości finansowe i podpowie jak wygląca cały proces udzielenia kredytu.

Jeśli szukasz profesjonalnego biura nieruchomości w Łodzi, które pomoże Ci w znalezieniu idealnego mieszkania, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciodnieruchomosci.pl i numerem telefonu 578 007 757.

Nasze oferty możecie obejrzeć na YouTube .