Zapachy do Domu, Które Pomogą Go Sprzedać – Wybór Biura Nieruchomości w Łodzi.

Odwiedziłeś naszego bloga, ponieważ zainteresował Cię temat “Zapachy do domu, które pomogą go sprzedać”. Jest nam niezmiernie miło przedstawić Ci naszą opinię. Nasze biuro nieruchomości działa na terenie województwa łódzkiego i postanowiliśmy podzielić się naszymi obserwacjami na temat wpływu zapachu na sprzedaż nieruchomości.

Aby zacząć, odpowiedz sobie na pytanie – czy kupiłbyś samochód w którym unosi się zapach papierosów? Zakładamy, że nie, bo gdyby nie przeszkadzało to tak bardzo, ogłoszenia z ofertami sprzedaży samochodów nie zawierałyby informacji o niepalącym poprzednim właścicielu laughing.

Potencjalny klient, który zainteresuje się ofertą nieruchomości, którą wystawiłeś na sprzedaż, na 100% będzie chciał przyjrzeć się mieszkaniu. Obejrzenie mieszkania to jedno, jednak dla klientów istotny jest też zapach. Gdyby się nie liczył, w licznych oferty mieszkań na sprzedaż, nie zawierałyby dopisku “obecni właściciele niepalący”. Mieszkanie na wynajem bardzo często zawiera informację o zakazie palenia w mieszkaniu, nawet pod groźbą zerwania umowy, lub rekompensaty finansowej dla obecnego właściciela, w przypadku, gdy nam to udowodni.

To jest trochę tak jak bezpośredni kontakt z nowo poznaną osobą. Najpierw, z daleka, zwrócisz uwagę na jej wygląd, jakie emocje widnieją na jej twarzy, jest uśmiechnięta, smutna, zła? W końcu – jeżeli poczujesz już jej zapach, możesz odebrać go jako miły dla zmysłu powonienia, być może energetyczny, słodki, kwaśny, piżmowy? A co jeżeli zapach jest zbyt intensywny? Jak te zapachy wpływją na Ciebie? Z pewnością wszystkie te elementy zebrane w całość mają znaczenie.

Podobnie jest z mieszkaniem na sprzedaż.

Sprzedaż mieszkania nie należy do rzeczy łatwych. Z jednej strony chcielibyśmy, aby stało się to jak najszybciej, z drugiej aby jego cena była możliwie jak najwyższa. Ale żeby to się stało trzeba zadbać o kilka szczegółów. Opisaliśmy je w artykule “Jak przygotować dom na sprzedaż.”

Pomyślisz pewnie, że jak już mieszkanie ma pachnieć, to być może idealnym zapachem będzie aromat kawy i świeżo upieczonego chleba. Dla nas taki zapach jest nieco banalny i oblatany :). Za teorią, że zapachy mogą pomóc kupującemu w podjęciu decyzji zakupu Twojego domu lub mieszkania, kryje się element prawdy. Pytanie brzmi, które z zapachów działają? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.

Wysprzątane mieszkanie na sprzedaż to podstawa

Nie oznacza to aby twoje mieszkanie na sprzedaż czy dom pachniał wybielaczem lub środkiem dezynfekującym, to może wręcz sprawić że klienci poczują się w twoim mieszkaniu nieswojo, a w rezultacie może ich zacząć zastanawiać – co chcesz ukryć tak silnym zapachem środków czystości.

Zakładamy że też nie chcesz aby przestrzeń Twojej nieruchomości na sprzedaż tak pachniała. Jednak dokładne sprzątanie przed wprowadzeniem mieszkania na rynek nieruchomości da Ci dobrą podstawę do dalszych kroków w przygotowaniu na sprzedaż. Mieszkanie MUSI być posprzątane i pachnąć świeżością przed wizytą kupującego! 

Główni winowajcy nieprzyjemnych zapachów w domu

  • Sofy i inne meble tapicerowane
  • Zasłony
  • Dywany i chodniki na podłodze
  • Artykuły dla zwierząt (pościel, kuwety itp.)
  • Może Cię to zdziwić, ale nawet źle dobrane odświeżacze powietrza, czy olejki eteryczne, pachnące zbyt intensywnie ,mogą dla kupującego wydawać się przytłaczające.

Podczas sprzątania, koncentracja na obszarach, w których utrzymują się nieprzyjemne zapachy, pomoże odświeżyć cały dom lub mieszkanie na sprzedaż. Czyste rzeczy muszą pachnieć świeżością, a kupujący zauważą, jeżeli będzie inaczej. Zwróć szczególnie uwagę na pokój dzienny!

Sprzedaż mieszkania- czy zapach pomaga?

Czy zapachy pomagają w sprzedaży mieszkania? Zanim odpowiemy na to pytanie, należy odpowiedzieć sobie na inne bardzo istotne:

Czy posprzątałeś już swoje mieszkanie, czuć w nim czyste powietrze?

Jeżeli odpowiedź na to pytanie brzmi TAK – Gratulacje! Twoje mieszkanie jest już nieskazitelnie czyste! A skoro zapach kawy czy chleba jest taki przyjemy, czy oznacza to, że nadszedł czas, aby odkopać ekspres i zacząć przygotowania robienia wypieków? Cóż, możesz to zrobić, ale niekoniecznie jest to najlepsze podejście.

Pomimo tego, że aromat chleba czy kawy są bardzo dla nas przyjemne, taki zapach może w rzeczywistości utrudnić sprzedaż mieszkania, ponieważ może rozpraszać kupujących, podczas oglądania Twojej nieruchomości.

Rada dla kupującego dom lub mieszkanie

Nie idź na oglądanie mieszkania głodnym!

POWTARZAMY!

NIE IDŹ OGLĄDAĆ NIERUCHOMOŚCI NA GŁODNIAKA!

Wielu sprzedających wie co nieco na temat zapachów, jeżeli w domu czy mieszkaniu będzie unosił się przyjemny zapach ciasteczek (intensywny), może to zmylić Twój zmysł poznawczy. To tak jak z zakupami w domu handlowym, gdy jesteśmy głodni. Jesteśmy wówczas skłonni do podejmowania bardziej pochopnych decyzji w kwestii zakupów, kupujemy więcej, często zupełnie nieprzydatnych rzeczy!

Badania Richarda Axela oraz Lindy Buck dowodzą, że wrażenia zapachowe mogą wpływać na nasze decyzje.

Aromamarketing przy sprzedaży domu

Marketing zapachowy (inaczej aromamarketing) to inaczej wykorzystywanie strategicznie dobranego zapachu, który ma wpłynąć w określony sposób na zachowania klientów.

Marketerzy robią wszystko, aby zachęcić klientów do zakupu i starają wpływać na wszystkie nasze zmysły.

Tak więc jak angażowane są nasze zmysły?

  • wzrok – jak przychodzisz na prezentację domu, zwracasz uwagę na jego wystrój, kolor ścian, rodzaj podłogi
  • zapach – idąc do domu handlowego, nie zauważyłeś przypadkiem, że każdy ze sklepów ma swój niepowtarzalny, unikatowy zapach? Wiesz że dana marka w całym kraju “pachnie” tak samo, lub co najmniej bardzo podobnie?
  • dotyk – faktura ubrań, kształt i sposób w jaki “leży” w rękach np. butelka coli.
  • słuch – następnym razem jak odwiedzisz jakiś sklep, zwróć uwagę jaka melodia wydobywa się z głośników

Aromamarketing – efekty

Przeprowadzono nawet badania w tym temacie. Na Uniwersytecie Padeborn w Niemczech udowodniono, że aromamarketing wydłuża czas zakupów o 15,9 %. Zanotowano także wzrost chęci zakupu, a ostateczny zysk powiększył się o średnio 6 %.

W niektórych przypadkach odpowiednio dobrana muzyka i zapachy zwiększają sprzedaż o około 30 %. Zależnie od okresu w roku efekty mieszczą się w przedziale od 10 % do nawet 40 %. Niezłe, prawda?

Każy z tych zmysłów ma znaczenie, a połączenie ich wszystkich w jednym czasie mają prowadzić do podjęcia decyzji zakupowej.

Nie mówimy że to jest złe, nie mamy nic przeciwko temu, żeby dany zapach kojarzył nam się z daną marką, czy miejscem.

Zwróćcie też uwagę na to, że żaden sklep nie pachnie łatwo rozpoznawalnymi aromatami. Przecież każdy chce się wyróżniać, a dzięki aromamarketingowi, oprócz logotypu, marki starają się zostać zapamiętane dzięki zapachowi.

Zapachy do domu – co z intensywnością?

Silne zapachy sprawiają, że w większości przypadków, kupujący zastanawiają się, co to jest za aromat. Zamiast koncentrować się na zadaniu, skupia się na czym innym, a przecież Wam zależy na tym, aby podjął pozytywną dla Was decyzję w temacie zakupu nieruchomości.

Dlatego należy zdecydować się na dużo subtelniejsze podejscie do kwestii zapachów w mieszkaniu. Aromat powinien być tak delikatny, żeby ledwo dało się go wyczuć. A jeżeli chodzi o zapachy- zalecamy wybrać takie które nie będą rozpraszać kupującego i jednocześnie będzie łatwy do rozpoznania przez potencjalnego klienta.

Zapachy do domu, które pomogą go sprzedać – nasz wybór

Cytrusy

Zapachy do domu - powietrze pachnące cytrusami zwiększy atrakcyjność mieszkania na sprzedaż

Aby wywrzeć pozytywne wrażenie przy sprzedaży mieszkań, postaw na zapach cytrusowy. Cytrusy są zwycięzcą, jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości. Kobiety oceniają cytrusy jako numer jeden pod względem poprawiania nastroju, a badania wykazały nawet, że sam zapach żółtego owocu może pomóc złagodzić stres. Sprawdź sam, jeżeli tego nie zrobisz to się nie przekonasz. Zapach cytryny jest używany na całym świecie, chociażby jako główny składnik perfum. Możesz np. użyć siwiece zapachowe o aromacie cytryny, lub dobrej jakości olejki eteryczne. Jeżeli wybierasz zapachy do domu, zalecamy zby wśród nich też znalazł się zapach cytrusów.

Sosna 

Zapach wanilii pomaga złagodzić stres i niepokój.

Kolejnym zapachem do domu, który sprawi, że nasza nieruchomość wyda się od razu atrakcyjniejsza, to zapach sosny. Może to być dla wielu zaskoczeniem… w dużej mierze dlatego, że zapach tych wiecznie zielonych drzew iglastych był przez lata nadużywany w środkach czyszczących i słabej jakości produktach zapachowych. Jeśli jednak znajdziesz dobrej jakości zapach sosny, który unosił się będzie na powierzchni twojego domu, będziesz sam zaskoczony.

Badania wykazały, że chodzenie po sosnowym lesie może wpływać na dobre samopoczucie, a przecież właśnie tego chcemy – aby klient był w dobrym nastroju podczas oglądania naszego mieszkania na sprzedaż.

Świece o zapachu lasu, mogą być idealnym rozwiązaniem. Oprócz zapachu, wprowadzą do domu przyjemny dla oka efekt. Nie bój się używac świec za dnia – świece zapachowe są idealne, aby sprawić że Twoja przestrzeń stała się przytulna i przyjemna dla oka i nosa.

Jaśmin

Zapach wanilii pomaga złagodzić stres i niepokój.

Przygotowujesz się na sprzedaż mieszkania lub domu? Koniecznie weź pod uwagę zapach jaśminu!

Chcesz, aby potencjalni nabywcy byli podekscytowani Twoją nieruchomością?

Chcesz, aby podczas oglądania zachowali spokój, i mogli zapoznać się ze wszystkimi szczegółami Twojego domu… zapach jaśminu Ci w tym pomoże! Jeśmin jest jednym z najbardziej uspokajających zapachów, niestety niedocenianym, jeśli chodzi o oglądanie nieruchomości

Zapewniamy Cię – jaśmin wprowadzi poczucie spokoju do Twojej powierzchni mieszkalnej.

Cynamon

Zapach wanilii pomaga złagodzić stres i niepokój.

Podobnie jak sosna, zapach cynamonu może przywoływać wspomnienia zimowych wieczorów spędzonych przy kominku, zapach świąt Bożego narodzenia, ale ma też właściwości terapeutyczne.

Uważa się, że ta przyprawa ta zmniejsza drażliwość i senność, może rozluźniać mięśnie i zwiększać krążenie, gdy jest używana do aromaterapii. Jednak jeśli chodzi o sprzedaż domów, wywołuje on po prostu pozytywne nastawienie u kupującego.

Rozmieść kilka lasek cynamonu w streategicznych miejscach, z pewnością ten zapach będzie działać na Twoją korzyść, a właściwie na szybszą sprzedaż mieszkania.

Wanilia

Zapachy do domu - Zapach wanilii pomaga złagodzić stres i niepokój.

Chociaż wanilia stała się synonimem wszystkiego, co nudne, niekonwencjonalne i normalne, jej zapach wciąż czyni cuda w domu. Podobno słodki zapach wanilii pomaga złagodzić stres i niepokój, kreuje uspokajające otoczenie, które może sprawić, że Twój dom stanie się oazą spokoju dla każdego, kto danego dnia oglądał już inne nieruchomości na sprzedaż.

Jak sprawdzić czy zapach do domu jest odpowiedni?

Jeżeli nie jesteś pewny, czy użyłeś odpowiedniego zapachu do domu, zawsze możesz poprosić o opinię swojego znajomego – zapytaj Go wprost, czy gdyby miał kupić to mieszkanie, a jedynym kryterium decyzyjnym byłby zapach, to czy aromaty, które unoszą się w powietrzu, by go skłoniły do zakupu mieszkania?

Czy zapachy mu dopowiadają? Będzie to idealny test przed pierwszymi odwiedzinami kupujących w Twoim domu. Możesz też zapytać znajomego, co według niego oznacza “idealny zapach”. Kto jak kto – ale takiej osobie możesz zaufać i, szczególnie w tym wypadku, możesz liczyć na jego szczerość. Zapytaj Go wprost – które zapachy do domu by sam wybrał?

Zapach do domu a sprzedaż nieruchomości

Zapachy w domu, to jedynie mały fragment większego zagadnienia jakim jest home staging. Zanim kupisz olejki eteryczne, czy zanim użyjesz odświeżaczy powietrza (dobrych jakościowo), polecamy przeczytać nasz artykuł – Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż. Znajdziesz w nim kilka cennych wskazówek, równie ważnych co sam zapach w mieszkaniu.

Biuro nieruchomości – Łódź – Ci Od Nieruchomości

Zapach wanilii pomaga złagodzić stres i niepokój.

Nasze biuro nieruchomości – Łódź, Ci Od Nieruchomości, zajmuje się się sprzedażą nieruchomości na terenie całego województwa łódzkiego. Cieszymy się że możemy podzielić się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem. Zapachy do domu, to temat szeroki jak rzeka – i według nas, w przypadku sprzedaży mieszkania, powinniśmy rozważyć inne zapachy, niż te których używamy na co dzień. No chyba że naszym ulubionym zapachem w domu czy mieszkaniu jest zapach cytrusowy, wtedy mamy problem doboru zapachu do domu z głowy! Pamiętajcie aby zapachy w domu nie były zbyt intensywne, aby nie rozpraszać zbytnio oglądających.

Oprócz zapachów muszą się Oni skupić też na innych szczegółach przygotowanego na sprzedaż domu.

Mamy nadzieję że jest ona dla Was przydatna.

Jeżeli posiadasz:

Z przyjemnością pomożemy zrealizwoać Twój cel – sprzedać dom, w dobrej cenie!

Zapraszamy do kontaktu – Ci Od Nieruchomości.