Mieszkanie na sprzedaż Łódź-Bałuty - zdjęcie 1
1 / 12
Mieszkanie na sprzedaż Łódź-Bałuty - zdjęcie 1
1 / 12

Mieszkanie na sprzedaż Łódź-Bałuty

Bałuty| Łódź| łódzkie

Informacje podstawowe

Rynek Wtorny
Cena za m² 5 972 zł.
Powierzchnia 49,40 m²
Pokoje 2
Piętro 3
Izabela Grochala
Izabela Grochala Opiekun oferty
578 007 757

Opis nieruchomości

Mieszkanie o powierzchni 49,4 m² na 3. piętrze czteropiętrowego bloku przy ul. Karola Miarki 3 na Bałutach w Łodzi — dwustronne, jasne, z dużymi oknami PCV i balkonem od strony salonu. Lokal wymaga remontu, co daje nabywcy pełną swobodę aranżacji według własnego pomysłu.

Układ pomieszczeń

Mieszkanie składa się z salonu i sypialni, osobnej kuchni, przedpokoju oraz łazienki z osobnym WC. Pokoje są ustawne — salon z wyjściem na balkon, sypialnia spokojnie oddzielona od strefy dziennej. Duży przedpokój zapewnia wygodny bufor między wejściem a pokojami. Kuchnia jest przestronna i wydzielona, a w jej wyposażeniu pozostaje nowa kuchenka gazowa oraz pralka.

Koszty utrzymania

  • Czynsz administracyjny: 600 zł/mies. (naliczany na 1 osobę), prąd i gaz według zużycia.

Lokalizacja

Ul. Karola Miarki to spokojna ulica na Bałutach, w zielonej, dobrze zagospodarowanej okolicy Łodzi.

Dodatkowe informacje

  • Status prawny: odrębna własność z założoną księgą wieczystą
  • Stan: do remontu
  • Rynek: wtórny
  • Typ budynku: blok, 4 piętra
  • Podłogi: salon i sypialnia — panele; kuchnia, łazienka i WC — kafle
  • Kuchnia: osobna, niewyposażona (z kuchenką gazową i pralką w cenie)
  • Sypialnia: 1
  • Piwnica: tak (przynależy do lokalu)
  • Balkon: tak (przy salonie)
  • Winda: brak
  • Parking: brak miejsca w cenie

Podsumowanie

To dwupokojowe mieszkanie o metrażu 49,4 m² przy ul. Karola Miarki 3 na Bałutach w Łodzi to lokal z odrębną własnością i założoną księgą wieczystą, gotowy na kompleksowy remont według własnej wizji. Dwustronne, jasne wnętrze z dużymi oknami PCV, ustawny salon z wyjściem na balkon, przestronna wydzielona kuchnia oraz duży przedpokój tworzą dobrze przemyślany układ. Do lokalu przynależy piwnica, a w wyposażeniu pozostają nowa kuchenka gazowa i pralka. Czynsz administracyjny wynosi 600 zł miesięcznie (na 1 osobę), a media rozliczane są według zużycia. Oferta szczególnie interesująca dla osób szukających mieszkania w zielonej części Bałut, które chcą urządzić przestrzeń od podstaw.

Co masz w okolicy mieszkania

Punkty użytkowe w zasięgu spaceru

Co Odległość Czas spaceru
Manufaktura (200+ sklepów, restauracje, usługi) 100-1500 m 1-20 min zależnie od osiedla
Sklepy spożywcze (Żabka, Biedronka, Lidl) 100-500 m 1-6 min
Apteki 200-600 m 2-8 min
Przychodnie zdrowotne 300-800 m 4-10 min
Poczta 150-400 m 2-5 min
Przedszkola i szkoły podstawowe 400-1000 m 5-12 min
Rynek Bałucki (targ) 500-2000 m 6-25 min zależnie od lokalizacji

Komunikacja miejska i dojazd

Transport Najbliższe przystanki Linie Co dojedziesz
Tramwaj Helenówek, Manufaktura, Dworzec Północny, Zgierska, Radogoszcz 4, 6, 11, 13, 18 i inne Centrum (Piotrkowska, Fabryczna), Widzew, Polesie, dworzec Łódź Fabryczna
Autobus Густа sieć przystanków na całych Bałutach 50+, 57, 64B, 78, 86, Z6, N1-N5 (nocne) Wszystkie dzielnice Łodzi, połączenia podmiejskie
Pociąg Dworzec Łódź Żabieniec, Radogoszcz Zachód Koleje Mazowieckie, ŁKA Zgierz, Warszawa, Kutno, Sieradz
Dworzec autobusowy Dworzec Północny PKS, prywatni przewoźnicy Połączenia regionalne i międzymiastowe

Bałuty mają rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej — tramwaje i autobusy kursują regularnie w godzinach szczytu co kilka minut, w godzinach wieczornych co 10-20 minut. Linia tramwajowa nr 4 łączy Bałuty z Dąbrową przez dworzec Łódź Fabryczna bez przesiadek. Do ścisłego centrum Łodzi (Piotrkowska, Fabryczna) dojazd tramwajem lub autobusem zajmuje zazwyczaj od kilkunastu do około 30 minut, zależnie od lokalizacji w dzielnicy.

Praktyczne uwagi dla codziennego życia

Bałuty to największa dzielnica Łodzi pod względem liczby mieszkańców — około 191 600 osób (dane Wikipedia z rozbieżnością względem nowszych estymacji mobilnych wskazujących wyższą liczbę rzeczywistych mieszkańców). Dzielnica rozciąga się na północy miasta, składa się z 8 osiedli o zróżnicowanym charakterze — od blokowisk PRL-u (Teofilów, Radogoszcz), przez kamienice Starych Bałut, po nowoczesne deweloperskie osiedla (Helenów-Doły).

Zakupy codzienne załatwisz w zasięgu krótkiego spaceru — Manufaktura (200+ sklepów, restauracje, kawiarnie) to handlowy symbol dzielnicy, obok funkcjonują centra M1, Pasaż Tesco oraz liczne osiedlowe sklepy i pasaże. Rynek Bałucki, po rewitalizacji zakończonej w 2009 roku, to XIX-wieczne targowisko z halą 8 tys. m² i 300+ firmami, a w pobliżu działa targ Dolna-Ceglana (warzywa, owoce).

Edukacja: osiem żłobków publicznych plus kilka prywatnych, miasto rozbudowuje infrastrukturę dostosowując liczbę miejsc do liczby chętnych. Przedszkola i szkoły podstawowe są w zasięgu spaceru lub krótkiego dojazdu z większości rejonów Bałut. Licea i szkoły średnie rozmieszczone na terenie dzielnicy.

Zdrowie: dostęp do przychodni rejonowych (NFZ), prywatnych gabinetów lekarskich, aptek w gęstej sieci. Szpitale w obrębie dzielnicy lub w odległości kilku kilometrów (szpital im. Biegańskiego, Barlickiego, Jonschera).

Rekreacja: Bałuty są najbardziej zieloną częścią miasta — Las Łagiewnicki to największy w Polsce obszar leśny w granicach miasta. Dla rodzin z dziećmi: parki osiedlowe, place zabaw, kompleksy sportowe.

Bezpieczeństwo i rewitalizacja: Łódź uchodzi w legendach za niebezpieczny rejon, ale statystyki policyjne tego nie potwierdzają. Obecnie Bałuty są rewitalizowane i bezpieczeństwo w tym rejonie wzrasta, choć nadal są rejony wymagające ostrożności (okolice rynku Bałuckiego, niektóre ulice). Standard mieszkań zróżnicowany — od wymagających remontu kamienic po nowoczesne inwestycje.

Co warto zobaczyć w okolicy

Miejsce Odległość Co tam jest
Manufaktura 100-1500 m Kompleks handlowo-rozrywkowy: 200+ sklepów, muzea (MS2, Fabryka), lodowisko, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, skatepark, laser games, Experymentarium, Bajkowy Labirynt, Rynek Włókniarek z najdłuższą fontanną w Europie
Park Helenów 50-2000 m Zabytkowy park z XIX w. ze stawami, pływającymi fontannami LED, grotą z lawy wulkanicznej, kortem tenisowym, bogatą historią (były zwierzyniec, muszla koncertowa)
Stary Cmentarz Żydowski (ul. Bracka) 500-2500 m Jedyny zachowany w Łodzi cmentarz żydowski, ważne miejsce pamięci, wpisany do rejestru zabytków
Park Staromiejski 500-2000 m Park w centrum osiedla Stare Miasto (najstarsza część Łodzi), tereny rekreacyjne, place zabaw
Cmentarz Doły (ul. Szczecińska) 1000-3000 m Jeden z największych cmentarzy miejskich w Łodzi, zieleń, alejki spacerowe
Muzeum Stacja Radegast 3000-5000 m Muzeum pamięci Holokaustu, Park Ocalałych, Pomnik Polaków Ratujących Żydów, historyczna stacja kolejowa skąd deportowano mieszkańców getta
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana 1000-2500 m Muzeum wielokulturowej tożsamości Łodzi, wydarzenia edukacyjne i kulturalne

Bałuty mają bogatą historię wielokulturową — na terenie dzielnicy znajdowało się Getto Żydowskie podczas II wojny światowej. Osiedle Stare Miasto to najstarsza część Łodzi, warto zobaczyć liczne murale (ul. Północnej 47/51, Wspólnej 6, Łagiewnickiej 33, Rynek Bałucki 1). Manufaktura organizuje wydarzenia sezonowe (festyny, koncerty, plażę letnią na Rynku Włókniarek).

Cena vs okolica

Mediana cen mieszkań na Bałutach wynosi około 7000 zł/m² (Q1 2026, dane RCiWN — akty notarialne z GUGiK). Zakres rynku wtórnego: 5800–9500 zł/m² zależnie od stanu technicznego, roku budowy, lokalizacji w dzielnicy (osiedla deweloperskie jak Helenów wyżej, stare kamienice niżej), piętra i standardu wykończenia.

Rynek pierwotny (deweloperzy lokalni): 8500–10 500 zł/m² (estymata CIOD Q2 2026). Nowoczesne inwestycje z garażami podziemnymi, windami i standardem pod klucz (np. Helenów Park) plasują się w górnej części tego przedziału.

Bałuty oferują najniższe ceny wśród pięciu głównych dzielnic Łodzi przy zachowaniu dobrej komunikacji z centrum i rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej. Dzielnica przechodzi stopniową rewitalizację — nowe inwestycje deweloperskie sąsiadują z przedwojennymi kamienicami wymagającymi remontów. Dla kupujących szukających mieszkania w Łodzi z dobrym stosunkiem cena/lokalizacja/dostęp do usług, Bałuty stanowią atrakcyjną opcję, szczególnie w rejonach objętych programami rewitalizacji miejskiej.

Najczęściej zadawane pytania — Mieszkanie Łódź

Ile kosztuje mieszkanie w Łodzi?

Cena wynosi 295 000 zł. Przy powierzchni 49,40 m² daje to 5 972 zł/m².

Ile pokoi ma mieszkanie w Łodzi?

Mieszkanie posiada 2 pokoje o łącznej powierzchni 49,40 m².

Na którym piętrze jest mieszkanie?

Mieszkanie znajduje się na 3 piętrze.

Czy jest balkon?

Tak, nieruchomość posiada balkon.

Czy mogę obejrzeć nieruchomość online?

Tak, dostępny jest spacer wirtualny 3D. Znajdziesz go w sekcji mediów na górze strony.

Czy cena mieszkania jest do negocjacji?

Skontaktuj się z opiekunem oferty, Izabela Grochala, tel. 578 007 757 — chętnie omówimy warunki.

Jak umówić się na prezentację mieszkania?

Zadzwoń pod numer 578 007 757 lub napisz na izabela@ciodnieruchomosci.pl. Prezentacje umawiamy w dogodnym dla Ciebie terminie.